Консультації

Консультація щодо термінів притягнення до відповідальності судового експерта через будівельну фальсифікацію

Адвокат Олег Руденко, до якого журналісти “4 влада” звернулися за експертним коментарем, пояснює як судовий експерт уникне відповідальності за будівельну фальсифікацію біля Пагорбу Слави.

Нагадаємо, у місті Рівне забудовник планує забудувати частину парку на Пагорбі слави. Фірма замовила експертизу у судового експерта Григорія Марченкова, і він написав, що в парку, замість пустиря, є незавершене будівництво. . Це дало підстави фірмі-забудовнику намагатися незаконно привласнити землю.

Якщо підозрюваного у провадженні встановили, він звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня злочину до дня набрання вироком законної сили минуло три роки (для статті 384-ї Кримінального кодексу України). Тоді підозрюваний може клопотати перед судом про звільнення від відповідальності.

– Таке звільнення не виправдовує особу та здійснює його лише суд, – додає адвокат.

Кримінальне провадження можуть закрити за терміном давності, лише якщо встановили підозрюваного. У такому випадку він має право або доводити свою невинуватість, або клопотати про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття провадження.

Хоча цю справу могли закрити й у зв’язку із закінченням строків досудового розслідування: для такого кримінального провадження це 12 місяців. Адвокат говорить, що слідство в будь-який момент може вирішити закрити це провадження.

– Це право слідства – закривати чи ні справу. Якщо ця справа розслідувалася три роки і досі не закрита, отже, вони бачать якісь підстави, або бояться закривати. У реальності закривати справу чи ні, вирішує прокуратура. Якщо вона не хоче це робити, справа може тягнутися до безкінечності, – говорить Олег Руденко.

– Якщо йому нічого не пред’являть, то він і не винен, і не буде покараний, – підсумовує правник.

Тобто готову справу із проведеною експертизою, із опитаними свідками, з фото та відеодоказами, за якою потрібно було лише оголосити підозру судовому експерту в 2017-му році фактично знищили. Через те, що минули строки притягнення до відповідальності.

Сталося це через недбалість, халатність, чи через те, що хтось матеріально зацікавив поліцейських, ми попросимо перевірити Державне бюро розслідувань.Незалежні завдяки вам

Підтримай боротьбу з корупцією, стань частиною команди змін з Bihus.Info.