Консультації

Консультація щодо коректністі дій прокуратури та суду. Суд не зрозумів обвинувачення: важливо знати

Журналісти «Четвертої влади» проконсультувалися з фахівцем у галузі адміністративного та кримінального права, адвокатом Олегом Руденком, аби дізнатися коректність дій прокуратури та суду. Нагадаємо: на підставі сфальсифікованого висновку від судового експерта Григорія Марченкова у 2016 році фірма-сателіт групи компаній «Набережний квартал» намагалася привласнити ділянку парку біля Пагорбу слави у Рівному. Йдеться висновок судової земельно-технічної та будівельно-технічної експертизи. Завдяки рівнянам із руху «Захистимо Рівне» аферу вдалося зупинити.

Адвокат вважає, що суд вийшов за межі повноважень в підготовчому судовому засіданні та неправомірно повернув обвинувальний акт.

Водночас додає, що в обвинувальному акті не повинно бути викладено все, що стосується справи, а вимоги до акту досить прості та формальні:

– Можливо, в матеріалах достатньо доказів для доведення вини, можливо, прокуратура потім змінить обвинувачення на те, яке буде більше доводитись. Тому суд на цій стадії не правий, що повернув обвинувальний акт та проаналізував обвинувачення, не знаючи матеріалів, – пояснює юрист.

Щодо корисливого мотиву, в якому прокуратура обвинуватила експерта, то Олег Руденко пояснює, що не конче йдеться про матеріальну вигоду для експерта. Його мотиви сфальсифікувати висновок могли бути різні, в тому числі приязнь чи співчуття до третіх осіб, які в результаті могли отримати вигоду.Незалежні завдяки вам

Підтримай боротьбу з корупцією, стань частиною команди змін з Bihus.Info.