Консультація щодо строків притягнення до кримінальної відповідальності: важливо знати
Корисна інформація з консультації адвоката Олега Руденко для журналістів-розслідуваців агенції “Четверта влада”:
Слід розрізняти строк досудового розслідування та строки давності. Саме протягом строку досудового розслідування і здійснюється встановлення винної особи та складу кримінального правопорушення. Досудове розслідування починається з дня внесення відомостей про кримінальне правопорушення до єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та триває до дня повідомлення особі про підозру і становить дванадцять місяців.
Після повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
В той же час, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:
1) два роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;
2) три роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;
3) п’ять років – у разі вчинення злочину середньої тяжкості;
4) десять років – у разі вчинення тяжкого злочину;
5) п’ятнадцять років – у разі вчинення особливо тяжкого злочину.
Щоб отримати допомогу у складанні подібних заяв звертайтесь до юристів проєкту “Свої люди” (знайти свого юриста можна у базі юристів на головній сторінці).