Суд зобов’язав Нацполіцію відкрити кримінальне провадження щодо нецільового використання держмайна Одеської юридичної академії приватними особами. Йдеться про стоматологічну клініку, приміщення під яку керівництво юракадемії здало в оренду за 14 тис грн в місяць, що ймовірно призвело до збитків державі на близько 3 млн грн.
Юристи проекту «Свої люди» (Bihus.Info) спільно з ГО “ГІДНО” через суд добились відкриття провадження щодо надзвичайно дешевої оренди приміщення Одеської юридичної академії. В цьому приміщенні, орендованому за 14 тис грн, гучно відкрили стоматологічну клініку – стрічку перерізали мер Труханов і ректор “Міжнародного гуманітарного університету” Крижановський.
Йдеться про угоду між державним університетом “Одеська юридична академія”, Фондом держмайна і приватним “Міжнародним гуманітарним університетом” на оренду частини навчального корпусу площею 522 м2.
Спочатку орендна плата за використання державних приміщень була визначена у розмірі 39,9 тис грн/місяць – що вочевидь вже суттєво нижче за ринкову ціну комерційної нерухомості. Проте, вже через 7 днів після укладення договору, сторони погодились знизити плату за оренду до 14 тис грн/місяць, тобто майже в три рази.
При цьому, зменшення ціни мотивоване тим, що оренда надається 7 днів на тиждень, 9 годин на добу – з 08.30 до 17.30 замість цілодобового помісячного користування.
В цей же час на офіційному сайті МГУ була опублікована інформація щодо відкриття за адресою вищевказаного орендованого майна “ультрасучасної стоматологічної клініки”, в якій є «Тринадцять навчально-клінічних кабінетів забезпечені найсучаснішим стоматологічним обладнанням, зручними кріслами і бормашинами з сенсорним включенням світла”.
Урочисте відкриття клініки проходило за участі мера Труханова, екснардепа Ківалова, директора департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Григор’єва. Клініку представляли, як місце, де можуть навчатись студенти, і соціальний проєкт, однак Труханов додавав, що “практика платних медичних послуг дозволить оперативно реагувати на зміни в загальній картині захворюваності населення”.
Все це свідчить про те, що орендар ймовірно заснував приватну медичну практику з використанням габаритного стоматологічного устаткування, а не лише надає освітні послуги, як прописано у договорі оренди. Зазначене може свідчити про використання орендованого приміщення не за цільовим призначенням (для надання освітніх послуг), а для ведення приватної медичної практики, тим більш за заниженою ціною такої оренди.
Через зазначені дії посадових осіб державний бюджет за попередніми розрахунками міг недоотримати 2,86 млн грн, за що передбачена відповідальність за ст. 364, ст. 191 КК України (розтрата).
З цією інформацією юристи звернулись до Нацполіції, а коли та не відреагувала – добились відкриття провадження через суд.