З таким питанням звернулась журналістка Алла Максимчук.

Адвокат проекту «Свої люди» Bihus.Info Євген Воробйов з цього приводу повідомляє:

Згідно з визначенням терміна «члени сім’ї», що міститься в статті 1 Закону України                          “Про запобігання корупції”  та приміткою до статті 46 Закону членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються:

1) особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік/дружина) станом на останній день звітного періоду, – незалежного від спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду;

2) діти суб’єкта декларування до досягнення ними повноліття, незалежного від їх спільного проживання із суб’єктом декларування упродовж звітного періоду;

3) будь-які особи, які станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації, спільно проживали, були пов’язані спільним побутом, мали взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживали із суб’єктом декларування, але не перебували у шлюбі.
Усі інші особи, за відсутності хоча б однієї із вказаних вище ознак, для цілей декларування не вважаються членами сім’ї суб’єкта декларування (наприклад, особи, які за відсутності вказаних ознак спільно орендують (користуються) житло, проживають в одній квартирі, кімнаті у гуртожитку, готелі тощо). 

Відповідно ст. 46 Закону передбачає, що суб’єкт декларування повинен внести відомості про члена сім’ї його доходи, майно (рухоме, нерухоме), активи, корпоративні права, у випадку не декларування згаданих відомостей до суб’єкта декларування може застосовуватись адміністративна відповідальність за ст. 172-6 КУпАП та кримінальна відповідальність за ст. 366-1  детальніше на зображенні..