Попри слова Президента щодо записів розмов активістів, суддя Печерського районного суду Сергій Вовк відмовив в задоволенні скарги на бездіяльність Національної поліції України. Йдеться про скаргу, подану активістом Дмитром Сінченком спільно з юристами платформи “Свої Люди” , після відсутності реакції Поліції на заяву про ймовірний злочин – незаконне прослуховування активістів.

Про це йдеться у рішенні суду.

Нагадаємо, Володимир Зеленський під час зустрічі з ветеранами та волонтерами в Офісі президента заявив, що має роздруківки телефонних розмов активістів акцій «Ні Капітуляції». Активіст Дмитро Сінченко звернувся з офіційним запитом до президента з проханням надати йому документи, які підтверджують законність здійснення прослуховувань, на що ОП повідомили про відсутність таких документів.

Скориставшись допомогою юристів платформи “Свої Люди”, Сінченко звернувся до Нацполіції з заявою про вчинення кримінального правопорушення – незаконного прослуховування, однак Національна поліція відмовилась вносити її до ЄРДР, і Дмитро написав скаргу на бездіяльність правоохоронців до суду.

«Поліція зобов’язана вносити в реєстр будь-яку заяву про вчинення злочину і розслідувати її. Це імперативна норма, прописана в законі. Нажаль, наші правоохоронці системно порушують цю норму закону. Щоб відкрити справу, тобто змусити поліцію виконати норму закону – доводиться йти до суду. Але у даному разі на закон наплював ще й суддя, адже замість технічного рішення зобов’язати поліцію виконати закон, він, без жодних слідчих дій, без ніякої оцінки доказів, безапеляційно визначив, що прослуховувати українців можна, якщо вони політичні опоненти президента. А вважати інакше – це лише якісь «політичні переконання». Звісно, це якийсь юридичний треш, і ми будемо оскаржувати це рішення!», – прокоментував ситуацію Дмитро Сінченко, координатор Руху Опору Капітуляції у Кропивницькому.

Юридичну підтримку Дмитру в цій справі надає платформа «Свої Люди» від Bihus.Info.

«Вважаю, що дії невстановлених осіб, які передали Президентові України роздруківки розмов громадських активістів – учасників акцій протесту, містять ознаки кримінальних порушень, визначених статтями Кримінального кодексу України:

1)     частиною першою статті 359 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації

2)     частини другої статті 163 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про дії, пов’язані з порушенням таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи Іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер, вчинені щодо державних чи громадських діячів, або вчинені службовою особою або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації», – йдеться в заяві Дмитра Сінченка.

Раніше за заявою Дмитра Сінченка в ДБР відкрили провадження за фактом можливої державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України) за спроби узаконити проросійську автономію окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Згодом до справи долучили і інші заяви, в яких ідеться про відведення українських військ із лінії зіткнення в районі кількох населених пунктів, про візит Зеленського та Єрмака в Оман та їх ймовірну зустріч із високопосадовцями країни-агресора – Росії, та про створення так званої консультативної ради з представниками ОРДЛО, а фактично – із маріонетками Кремля.

Крім того, Верховний суд постановив відкрити справу щодо ненадання публічної інформації Офісом Президента. Втім пізніше суд відхилив позов – підставою став відзив Офісу Президента, в якому стверджується, що у президента відсутні записи розмов, про наявність яких він заявляв під час зустрічі з ветеранами.