Щоб одного дня не прокинутись з арештованими рахунками, кожному громадянину корисно час від часу перевіряти себе на сайті “Судова влада”. Як з’ясувати, чи фігуруєте ви в судовій справі, і що робити, якщо позову ви не отримували – пояснили юристки Bihus.Info Марія Музичка і Тетяна Дмитрюкова.

Отже, як перевірити, чи не судять вас раптом в якійсь з справ (покроково):

  1. Зайти на сайт Судової влади України – https://court.gov.ua/.
  2. Перейти в поле “Стан розгляду справ”, а звідти у розділ “Сторона по справі”.
  3. У полі “Сторона по справі” ввести своє прізвище, ім’я, по батькові та натиснути пошук.
  4. Якщо ви фігуруєте у певній справі або до вас тільки пред’явлено позов (але судом ще не винесено відповідну ухвалу) – це буде відображено у вигляді таблиці з усією детальною інформацією. До речі, таку таблицю з інформацією по справах, ви можете роздрукувати або надіслати собі на електронну пошту.

В ідеальному світі Ви мали б знати, що до вас хтось позивається. Адже згідно з нормами цивільно-процесуальними саме суд надсилає копії заяви відповідачам та третім особам. Однак, в реальності адреса, куди суд надсилає заяву – це місце реєстрації, тобто, адреса, яка зазначена у паспорті.

Як бути, коли фактичне місце проживання відрізняється від місця реєстрації, а Ви знайшли себе на сайті Судової влади?

Перший варіант – звернутися у найближче відділення «Укрпошти» із заявою на оформлення переадресації відправлень з місця прописки на актуальне. На даний час, така переадресація відправлень діятиме лише протягом одного місяця.

Варіант другий – надіслати чи подати до суду заяву із зазначенням фактичного місця проживання та просити суд та учасників процесу надсилати саме туди всю необхідну кореспонденцію.

Варіант третій – використовувати офіційну електронну адресу. Для цього необхідно створити особисту скриньку на сайті e-court.mail.gov.ua. Формування імені поштової скриньки у державній поштовій системі відбувається за допомогою ідентифікаційного коду особи. І якщо ви зареєстрували офіційну електронну адресу, суд надсилає будь-які документи у справах, в яких Ви берете участь, саме туди і виключно в електронній формі.

Отже, отримати позовну заяву не є складним процесом. Варто розуміти, що у більшості випадків ваш екземпляр процесуального документа надійде саме на поштову адресу за місцем реєстрації. Тож якщо ви є учасником судового процесу, але все ж не отримали позовну заяву – зверніться одразу до суду, в якому розглядають вашу справу.

Завдяки такому простому алгоритму ви завжди будете тримати руку на пульсі та володіти актуальною інформацією щодо судових справ, у яких фігуруєте.