Як розпочати роботу з проектом?

Щоб долучитись до мережі “Свої Люди”, потрібно заповнити заявку в цій формі і ми додамо вас в нашу базу юристів.


А якщо я вже працюю з журналістами?

Так, якщо ви вже співпрацюєте з журналістами чи ГО (от прямо зараз консультуєте чи розбираєте якийсь кейс, чи супроводжуєте в суді) та бажаєте отримати за це компенсацію – напишіть що і для кого ви робите на пошту [email protected].

Зауважте, що ми звітуємо донорам за витрати. Тому пам”ятайте про великий гріх даблфандінгу!


Які види роботи ви оплачуєте?

Ми оплачуємо правову допомогу різних видів – від консультацій профільних юристів під час підготовки журналістських матеріалів, написання заяв і звернень до супроводу справ в судах, захисту журналістів, роботи з антикорупційними органами.

ВАЖЛИВО! Щоб отримати компенсацію за вашу допомогу, потрібно ДО старту роботи підписати договір і узгодити кейс з координатором проєкту. Для цього звертайтесь на [email protected].


Які у вас гонорари?

Ну, почнемо з того, що ми будемо раді якщо ви зробите щось pro bono, або зі знижкою. Адже в нас не комерційні питання. Однак загалом гонорар залежить від вашої стандартної ставки за годину роботи та видів послуг, які ви будете надавати журналістам та активістам.


Які результати?

Інна Попович, журналістка ЦРУ
Справа досудового розслідування

Є такі штуки в журналістських розслідувннях, які без юристів точно не розібрати. І тут на допомогу приходить не Чіп і Дейл, а Ліза Середіна.

Ми разом писали запити і випрошували відповіді, ми разом плакали над постановами Кабміну про порядок акредитації суб’єктів державної реєстрації і сміялись над недолугими трактуваннями деяких законів деякими чиновниками. Ліза роз’яснила сутність претензій НАЗК до ректора Згуровського за результатами перевірки і надіслала запит в НАЗК щодо повного тексту перевірки його ж декларації.

Загалом, півроку спільної роботи не пройшли дарма. Сподіваюсь, в такому ж дусі і продовжимо.

Лариса Гориславець, ГО “Європейський клуб”
Справа досудового розслідування

Звернулася до юристів Bihus.Info у вересні цього року, бо в моєму місті Кременчуці на офіційному сайті міськради в період виборчої кампанії було оприлюднено понад 20 агітаційних роликів одного кандидата, ще й виготовлені вони комунальною телерадіокомпанією.

Отже, вночі я написала листа “Тисни”, а вже наступного дня отримала відповідь з коментарем юриста. Зараз в поліції розглядають мою заяву про адмінправопорушення, а моя команда тим часом працює над заявою про кримінал, точніше, про зловживання владою, яке завдало істотної шкоди, адже міська телекоманія могла заробити гроші на агітації кандидата, а натомість – кампанію кандидата оплатили платники податків.

Сподіваюся, що “Тисни” нам допомагатиме протягом довгого шляху розслідування цієї справи, і справедливість буде відновлено.

Наталія Норіцина, “Полтавська платформа”
Розслідування

Окрема перевага в роботі полягає в тому, що можна спілкуватися онлайн у месенджерах і оперативно отримувати відповіді на “поточні” питання, які виникають у процесі написання статей.

Так було, наприклад, коли я аналізувала закупівлі однієї будівельної фірми і виникла підозра щодо імовірного порушення законодавства в частині поділу предмета закупівлі на частини.Перший результат нашої співпраці – звернення до правоохоронних органів з приводу оренди комунального майна м. Полтави за заниженими цінами депутатами міської ради та наближениих до них фірм.

Жодних рішень у цій справі поки немає, але переконана, що в будь-якому разі будемо працювати далі.

Антоніна Торбіч, “Агенція журналістських розслідувань “Четверта влада”
Справа досудового розслідування

Завдяки юристці проекту “Тисни” Лізі Середіній ми змогли розібратися в порушеннях медіа, які оприлюднюють недостовірні соціологічні дослідження. Також завдяки цій співпраці щодо редакторки одного з рівненських медіа склали адмінпротокол за таке порушення.

Тому, завдяки допомозі проекту “Тисни”, маємо надію, що в подальшому рівненські ЗМІ обережніше ставитимуться до поширення такої інформації, що сприятиме зменшенню кількості виборчих маніпуляцій.

Наталія Заболотна
Розслідування

З юристами Bihus.Info ми співпрацюємо давно. Всі наші спільні дії завжди виливаються в обгрунтовані заяви до правоохоронних органів.

Так було і  в т.ч. по виводу БВ Дружба з комунальної власності, і по обласним депутатським фондам, які отримала фірма з кола нардепа Панамарьова. І навіть тоді, коли  за мої розслідування на мене було здійснено дискридетаційну атаку головою Запорізькою ОДА Костянтином Брильом. З усіх цих питань відкриті і тривають кримінальні провадження.

Останні справи ми опрацьовували разом з Андрієм Сербіним. З яким дуже легко і приємно працювати. Бо відповідальність, фаховість, опертивність завжди дають гарні результати і задоволення від спільної роботи.

Олександра Губицька, “Наші гроші. Львів”
Розслідування

Вони чудові! Завдяки юристам «Тисни» наші розслідування не залишають без уваги. Незаконні договори розривають одразу після отримання їхніх листів, не чекаючи рішень контролюючих органів.

Лише цього року завдяки їхній роботі в Західній Україні вже вдалося розірвати незаконних договорів на понад 6 млн грн. Минулого року таких договорів було ще більше, а 5 пар недобросовісних компаній, які «розпилювали» торги, отримали штрафи від АМКУ та трирічну заборону участі в Prozorro.

Крім допомоги з притягненням до відповідальності винних у бюджетних махінаціях, до юристів «Тисни» завжди можна звернутись за юридичною підтримкою та коментарями, що дуже допомагає під час підготовки наших матеріалів.

Даша Малишова, громадська активістка

Не так давно я дізналась про юристів Bihus.Info, а вже побачила результати роботи професійної команди юристів.

Мені дуже допоміг юрист Андрій Сербін. А саме, допоміг оформити заяву про вчинення кримінального правопорушення. Адже сільська рада мого села вирішила “підзаробити” на ремонті санвузлів. Результат нашої з  Андрієм співпраці – відкрито кримінальне провадження за ст.191 ККУ.

Дякую, що є такі люди, які безкоштовно допогають економити наші гроші.

Ярослав Чепурний, “Миколаївський центр журналістських розслідувань”
Розслідування

Знав ще з минулого року про існування такої платформи, але не звертався по допомогу.

Враховуючи, що своїх юристів наш Центр не має, у цьому році вирішив усе ж таки “перевірити” роботу правників цієї організації. Перевірив і… залишився задоволеним.

Відкриті кримінальні провадження за результатами кількох моїх публікацій – найкраще тому підтвердження. Вважаю, що ці люди їдять свій хліб не даремно.

Стосовно того чим конкретно допомогли, то це кримінальне провадження яке було заведено НАБУ після виходу матеріалів «Миллионы со дна лимана» та «Операция иммитация» (http://nikcenter.org/newsItem/52200).

Павел Новик, “Харківський антикорупційний центр”
Розслідування

Співробітництво з юристами було актуальним та потрібним для “Харківського антикорупційного центру”.

Так, в рамках роботи ми знаходили факти порушення законів, якими в силу різноманітних причин не могли займатися юристи ХАЦ. І тоді на допомогу завжди приходили юристи Bihus.Info. Вони обробляли наші матеріали та писали звернення, скарги та заяви оперативно та якісно.

Подібний проект є дуже корисним для регіональних журналістів та активістів.

Незалежні завдяки вам

Підтримай боротьбу з корупцією, стань частиною команди змін з Bihus.Info.