Консультації

Консультація щодо можливого штрафу за пікнік під час карантину

Заступник голови КМДА Дмитро Пантелеєв написав пост, через який могло здатися, що тепер поліція буде штрафувати за “відпочинок з шашликами”. Все через речення: “Карантин – це не канікули і не відпустка з шашликами. За його свідоме недотримання – штраф”

Юристка Тетяна Дмитрюкова пояснює:

“Палити багаття в лісах та парках було заборонено ще до епідемії. А у кодексі про адмінпорушення є ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно з якою порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу. Тобто, там немає прямої заборони відвідувати парки чи ліс.

Однак тут потрібно зважати на рішення місцевих рад, які можуть встановлювати заборону певних дій на території ради. У Києві не було прийнято рішення про заборону відвідувати парки та їсти там”

Водночас штраф за порушення карантину – це правда. Поліція має право складати адміністративні протоколи (штраф – від 17 до 34 тис. грн) за порушення протиепідемічних заходів. Крім того, загалом в Україні розпалювати багаття у лісах і парках заборонено чинним законодавством, штраф становить від 340 до 1 360 грн.

Розпорядження КМДА №2 обмежує пересування в громадських місцях без крайньої потреби (існує виключний перелік поважних причин, одна з яких – прогулянки самостійно або з особами, які проживають разом). Також у Києві заборонено користуватися дитячими та спортивними майданчиками будь-де.

Щодо інших регіонів, то наприклад, у Львові лише 30 березня заборонили вживання їжі чи напоїв у парках і скверах. А от у Луцьку міська рада радить ізолювати себе від домашніх тварин або уникати з ними контакту.Незалежні завдяки вам

Підтримай боротьбу з корупцією, стань частиною команди змін з Bihus.Info.