Консультації

5 речей, які варто знати про доступ до публічної інформації

При складанні запиту на доступ до публічної інформації важливо:

  1. Прочитати закон України “Про доступ до публічної інформації”
  2. Посилатись на статті 5, 6, 13, 19, 20, 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації»
  3. Пам’ятати, що згідно із пунктом 3 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.
  4. Також, відповідно до частини 7 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.
  5. Звертаємо Вашу увагу, що у випадку ненадання відповіді на запит або надання неповної інформації, ми будемо змушені звертатись за захистом свого права на інформацію до суду в порядку адміністративного судочинства та вимагати притягнення Вас до адміністративної відповідальності на підставі статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення шляхом звернення з відповідною скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Якщо вам потрібна допомога у складанні запиту, або ваше право на доступ до публічної інформації порушено, звертайтесь до наших юристів на головній сторінці цього сайту або на [email protected]Незалежні завдяки вам

Якщо ви теж вважаєте, що журналістика повинна бути незалежною, чесною і сміливою, станьте співучасником «Bihus.info». Підтримай нас пожертвуванням, щоб ми і далі могли писати про те, про що бояться подумати інші.